Współpraca buduje – tak brzmi popularne hasło. Jak ono się ma do współpracy między biurami nieruchomości?

Współpraca to podstawa

Współpraca między biurami nieruchomości? Między „konkurencją”? Jak najbardziej tak. Dla każdego profesjonalisty w tej branży jest ona kluczowa.  Dobrze ułożona współpraca między agencjami nieruchomości umożliwia jej pracownikom szybki dostęp do dużej bazy ofert. Taka współpraca to same korzyści dla klientów i samej firmy. Polega to w największym skrócie na udostępnianiu sobie wzajemnie ofert i wymianie informacji o ofertach szukanych przez klientów. Jak to działa w praktyce?

Przyspieszamy transakcję kupna - sprzedaży

Klient przychodzi do biura nieruchomości i chce kupić mieszkanie – opowiada Magdalena Kozłowska z Biura Nieruchomości M2Home w Białymstoku. – Przedstawia nam swoje kryteria, lokalizację, wymagania względem nieruchomości. Sprawdzamy najpierw w naszej bazie, czy mamy mu do zaoferowania nieruchomość odpowiadającą jego wymaganiom. Następnie posiłkujemy się ofertami zaprzyjaźnionych agentów, z którymi współpracujemy. Dzięki temu mamy szansę bardzo szybko zaproponować mu kilkanaście ofert do wyboru. Takie działanie to ogromna oszczędność czasu dla klienta popytowego, ale nie tylko dla niego. To również realne przyśpieszenie sprzedaży nieruchomości i oszczędność czasu klienta podażowego. Na końcu tego łańcuszka jesteśmy my -pracownicy biur nieruchomości.  Bezpieczna, sprawna i szybka  obsługa klienta jest gwarancją kolejnych zleceń i sukcesów na ścieżce kariery każdego agenta.

Obawy przed współpracą na wyłączność

Wiele osób zgłaszających się do agencji nie bardzo rozumie, na czym polega współpraca na wyłączność. A jest ona niczym innym, jak powierzeniem  jednemu agentowi zlecenia sprzedaży swojej nieruchomości.

Oferty opatrzone klauzulą wyłączności  są w naszej firmie ofertami najwyższej wagi– tłumaczy Magda Kozłowska z Biura Nieruchomości M2Home w Białymstoku. To takim zleceniom poświęcamy najwięcej naszej pracy, środków finansowych i zaangażowania. W tym wypadku także ogromną rolę w całym procesie sprzedaży odgrywa współpraca między biurami. Informacja o takiej nieruchomości trafia do wielu agentów co znacznie zwiększa grono potencjalnych klientów i szansę na szybkie zamknięcie transakcji. Współpraca między biurami nieruchomości umożliwia prezentowanie oferty nie tylko klientom biura, do którego zgłosił się właściciel mieszkania czy domu, ale także klientom wszystkich biur współpracujących. Dzięki temu natychmiast zwiększa się liczba osób, którym oferta jest przedstawiana, co znacznie przyspiesza jej sprzedaż.

Oferty „z pierwszej ręki”

Pośrednik nieruchomości, który ma dobrze ułożoną współpracę z innymi agencjami, często ma lepszy dostęp do informacji, nowych ofert z pierwszej ręki. Są to nieruchomości, które oficjalnie nie zostały jeszcze opublikowane. W ramach biur, które współpracują i udostępniają oferty jest to możliwe. Zawsze warto dopytać swojego pośrednika, czy będzie współpracował z innymi agencjami – przekonuje Magda Kozłowska z Biura Nieruchomości M2Home w Białymstoku. – My tak właśnie działamy i staramy się zrobić wszystko, by jak najlepiej i jak najszybciej doprowadzić do transakcji.

Efektywny pośrednik nieruchomości

Współpraca z konkurencją może być owocna i przynosić wzajemne korzyści. Pozwala budować lepszy wizerunek nie tylko firmy, ale też całej branży rynku pośrednictwa nieruchomości. Z kolei agent nieruchomości, który potrafi dobrze ułożyć współpracę między agencjami, staje się bardziej efektywny i buduje swoją markę opartą na wiedzy i zaufaniu. Pomaga to nie tylko jemu samemu wyrabiać sobie pozycję na rynku, ale wzmacnia także wizerunek pośredników nieruchomości na lokalnych rynkach. A klient do takiego pośrednika wraca i poleca go znajomym.

Magdalena Kozłowska
magda@m2home.pl
794 030 615