Podjąłeś decyzję o zakupie własnego M?

Jeżeli ma ono spełnić Twoje marzenia i oczekiwania, musisz pamiętać o 5 podstawowych zasadach, które pomogą Ci w tym ważnym wyborze. Jako pośrednicy z wieloletnim doświadczeniem, podpowiemy Ci jak przejść przez kolejne etapy, które doprowadzą Cię do pomyślnego sfinalizowania procesu zakupu.


1. WYBÓR MIESZKANIA
Zanim zaczniemy poszukiwania nieruchomości, musimy określić nasze potrzeby i możliwości. Kluczowymi elementami przy wyborze naszego M są: lokalizacja, parametry mieszkania ( powierzchnia, położenie na piętrze, rok i technologia budowy, standard wykończenia, odległość od miejsca pracy, dostęp do parkingów, obiektów handlowych, usługowych, przystanków komunikacji miejskiej oraz obiektów użyteczności publicznej, sąsiedztwo parków, terenów zielonych i rekreacyjnych). Wszystkie te cechy maja bezpośredni wpływ na kolejny ważny czynnik – cenę mieszkania. Opisane powyżej elementy pomoże Ci połączyć ze sobą doświadczony doradca – pośrednik nieruchomości.
Za tydzień przybliżymy kolejne zagadnienia związane z zakupem mieszkania.

2. ZADBAJ O SWOJE PRZYJEMNOŚCI
Cofnijmy się jeszcze do punktu pierwszego. Przed tak ważną decyzja jaką jest zakup mieszkania, powinniśmy się szczególnie zastanowić nad tym, kim jesteśmy, czego potrzebujemy, co lubimy, czego nie jesteśmy w stanie zaakceptować i oczywiście jakie mamy plany na bliższą i dalszą przyszłość. W skrócie zadbajmy o własna wygodę. Z doświadczenia wiemy, że ludziom często zdarza się bagatelizować kwestie własnego komfortu, względem innych cech danego mieszkania, co bywa bardzo brzemienne w skutkach. Przykładowo, jeżeli lubimy ciszę i spokój, zorientujmy się czy w pobliżu nie jest planowana budowa trasy szybkiego ruchu lub np. boiska. Jeżeli lubimy słoneczne pomieszczenia zwróćmy uwagę na położenie bloku względem stron świata. Jeżeli mamy bądź planujemy założenie rodziny, sprawdźmy czy w okolicy znajdują się placówki oświatowe, a także czy okolica jest bezpieczna i przyjazna dzieciom oraz ich aktywnemu trybowi życia. To może w znacznym stopniu w przyszłości zaoszczędzić nasz czas. Wspominamy tu o parametrach niezmiennych, na które nie mamy wpływu tak jak np. na stan mieszkania, które to możemy dostosować do własnych potrzeb. W tych rozważaniach również może pomóc doświadczony pośrednik.